Naše škola byla úspěšná v žádosti o grant programu Erasmus+ ve školním vzdělávání, a díky fondům Evropské unie tak mohli v rámci tohoto programu tři vyučující cizích jazyků vyjet o prázdninách do hlavního města Irska a vzdělávat se zde v oboru metodologie výuky jazyků. Účastnili jsme se čtrnáctidenních kurzů s různým zaměřením, všechny měly ale něco společného – soustředily se na moderní výuku ve 21. století, jejíž nedílnou součástí jsou nové technologie. Kurzy se také zaměřovaly na kreativní přístup k výuce, pozitivní atmosféru v hodinách a motivaci studentů.
Nedílnou součástí našeho pobytu bylo setkávání se s pedagogy z celé Evropy a sdílení příkladů tzv. dobré praxe. Předali jsme si spoustu tipů a nápadů, které nám v praxi fungují. Navázali jsme zde také kontakty s evropskými školami, abychom se v budoucnu mohli zúčastnit mezinárodních projektů. Poznávání Dublinu spolu s irskou kulturou a historií nám bude zároveň sloužit při výuce reálií anglicky mluvících zemí.
Nově nabyté poznatky můžeme teď používat aktivně v našich hodinách a šířit mezi ostatní pedagogy tak, aby dopad tohoto projektu byl co největší. Cílem je oživit výuku a přiblížit se moderním evropským standardům. Jistě mohu mluvit i za své kolegy, když řeknu, že tento výjezd byl po všech stránkách přínosný a inspirativní. Těší nás, že tento projekt neznamená jen ojedinělý výlet, ale nabízí zapojení studentů do dalších evropských projektů.